K oblibě, které se Nový Řadov dlouhodobě těší, přispěla jak jeho poloha (uprostřed krásné jihočeské přírody), dlouholetá tradice (zkušenosti a "žezlo" si tady vedoucí předávají už po několik generací), tak i pestré možnosti k všestrannému vyžití dětí, které tábor nabízí. Důkazem popularity Řadova může být nejen dlouhý seznam dětí, které se k nám každoročně vracejí, ale také seznam těch, kteří tu působili či působí ve funkci oddílových nebo hlavních vedoucích (mmj. Pavel Svoboda - Snídaně s Novou, Václav Vaněček - Dobré ráno s ČT, Vojta Vít – Eldorádio). Při nahlédnutí do táborové "knihy návštěv" pak najdeme jména jako Petr Muk, Petr Kotvald, Maxim Turbulenc, Michal David (záznam můžete vidět TADY), Zbyněk Drda (video ke stažení TADY), Leoš Mareš, Daniel Nekonečný (jeho šou-s-tancem najdete TADY), nebo nejnověji Petr Kolář (video TADY). Mezi čestné držitele řadovského trička patří i legenda světového hokeje, útočník Wayne Gretzky (foto ze slavnostního předání TADY). V létě 2007 si navíc Česká televize vybrala nejbližší okolí Nového Řadova pro natáčení seriálu Proč bychom se netopili s Lukášem Vaculíkem v hlavní roli.

  

 

Areál Nového Řadova se skládá ze dvou částí. Dolní tábor je svým charakterem předurčen pro ty mladší (cca 6-9 let), horní tábor je naopak ideálním místem pro pobyt dětí starších (cca 9-15 let). Díky takovému rozdělení můžeme konkrétní činnost oddílů i celotáborovou hru lépe přizpůsobit zájmům, vyspělosti a schopnostem dětí. Pečlivě připravený program (viz sekce Co jsme připravili) přitom probíhá pod vedením osvědčeného kolektivu zkušených vedoucích.

Hlavním vedoucím tábora je pak Václav Vaněček, známý nejen jako moderátor Dobrého rána s Českou televizí, ale i z vysílání někdejšího Rádia VOX nebo rádia Frekvence 1 – na táboře se mu říká Wendy a naštěstí se zdaleka netváří tak vážně jako v televizi. Že má smysl pro humor se ostatně můžete přesvědčit v sekci Hlavní vedoucí.

 

 

 Děti jsou na Řadově ubytovány ve čtyřlůžkových chatkách nebo ve srubech. Máme dostatečné prostory pro zajištění zajímavého programu při špatném počasí (velká jídelna klubovny,  a zastřešená veranda), stravování je zajištěno 6x denně (druhá večeře je standardní součástí jídelníčku!) v centrální budově tábora. Tady jsou také umístěny umývárky, sprchy a táborový bar U Svatého Houmra. Pro koupání máme k dispozici nový moderní bazén s nočním osvětlením, kde mají děti možnost trávit polední klid pod bdělým dozorem táborového „sporťáka“. Kromě toho využíváme ke koupání i řeku (osvěžení na jemčinském jezu k Řadovu neodmyslitelně patří) a blízkou pískovnu.

Nezbytným doplňkem areálu tábora jsou i tři hřiště (2x volejbal, fotbal) a dvě velká ohniště. Samozřejmostí je úzká spolupráce s Okresní hygienickou stanicí v Jindřichově Hradci (pravidelné inspekční návštěvy), neustálý zdravotnický dozor, dodržování a kontrola pitného i stravovacího režimu a především dodržování zásad programu Tábory bez obav.