Dětský tábor Nový Řadov O táboře O táboře

  Historie

Pokud není Nový Řadov přímo nejstarším táborem u nás, tak je zcela jistě jedním z nejdéle fungujících. K jeho založení došlo už v roce 1934 – na základě studia archivních materiálů se nám podařilo zmapovat jeho podrobnou historii, kterou přibližujeme TADY.

V červenci 2020 se pak historii Nového Řadova a osobě jeho zakladatelky Běly Friedländerové obsáhle věnoval deník Právo ve svém magazínu Víkend – internetovou podobu tohoto materiálu najdete ZDE.

  Areál

Nový Řadov se nachází v srdci CHKO Třeboňsko, přímo na břehu Nové řeky (mimo záplavovou zónu). Areál se skládá ze dvou částí: Dolní tábor je svým charakterem předurčen pro mladší děti, horní tábor je naopak ideálním místem pro pobyt dětí starších. Přímo v táboře máme bazén, pět hřišť na volejbal, ringo či přehazovanou, dvě ohniště a spoustu prostoru pro oddílový i celotáborový program.    Letecké foto

  Ubytování

Děti jsou ubytovány ve čtyřlůžkových chatkách, ve srubech (5 nebo 8 lůžek) a v šestilůžkových podkrovních pokojích. Centrem tábora je hlavní budova s kuchyní, dvěma jídelnami a velkou zastřešenou terasou, která nabízí dostatečný prostor pro zajištění atraktivního programu i při nepříznivém počasí. Ke stejnému účelu nám ale slouží také velká stodola na dolním táboře, kde organizujeme diskotéky, promítání a další hromadný program. Umývárky a toalety i marodka jsou rovněž umístěny ve zděných objektech, případný deficit sladkostí mohou táborníci zahnat v táborovém baru „U svatého Houmra“.    Foto areál

  Oddíly a organizace

Oddíly jsou rozděleny na tři skupiny, z nichž každá má vlastní program i celotáborovou hru: Na dolním táboře jsou děti v rozpětí 6 – cca 10 let (12 dětí v oddíle), na „horňáku“ jsou pak dvě skupiny oddílů táborníků „pokročilejšího věku“ (cca 10 – 15 let). V obou případech jsou oddíly smíšené (kluci a holky dohromady). Díky takovému rozdělení můžeme konkrétní činnost oddílů i celotáborovou hru lépe přizpůsobit zájmům, vyspělosti a schopnostem dětí.    Foto program

Okolí tábora

Dětský tábor Nový Řadov leží v nedotčené třeboňské přírodě. V bezprostřední blízkosti tábora je Nová řeka, kterou v rámci možností využíváme pro oddílové výlety na pramicích k jezu na Jemčině. Další atraktivní lokalitou je pak nedaleká pískovna, která zejména v horkých letních dnech patří mezi oblíbené cíle jednotlivých oddílů. A malebné okolní lesy a louky nám dávají ideální podmínky pro tvorbu pestrého a zajímavého programu.

  Vedoucí

Pečlivě připravený program probíhá pod vedením osvědčeného kolektivu zkušených vedoucích. Hlavním vedoucím tábora je pak Václav Vaněček, známý mmj. jako moderátor Dobrého rána s Českou televizí. Samozřejmostí je neustálý zdravotnický dozor, dodržování a kontrola pitného i stravovacího režimu a především dodržování zásad bezpečnostního programu Tábory bez obav. Náš tábor po všech stránkách odpovídá vyhlášce 106/2001 Sb. pro konání dětských zotavovacích akcí.

A nakonec – názor těch nejpovolanějších: Jaké jsou ohlasy našich táborníků na PRÁZDNINY NA MAXIMUM ® ve stínu prastarých řadovských sosen? Pro nás moc příjemné – ostatně JUKNĚTE SAMI :o)

KAM DÁL? Termíny a ceny – Ohlasy – Program – Bezpečnost

Letní tábory Letní tábory Letní tábory Letní tábory Letní tábory Letní tábory Letní tábory