Dětský tábor Nový Řadov O táboře O táboře

  Historie

Pokud není Nový Řadov přímo nejstarším táborem u nás, tak je zcela jistě jedním z nejdéle fungujících. K jeho založení došlo už v roce 1934 – na základě studia archivních materiálů se nám podařilo zmapovat jeho podrobnou historii, kterou přibližujeme TADY.

V červenci 2020 se pak historii Nového Řadova a osobě jeho zakladatelky, Běly Friedländerové, obsáhle věnoval deník Právo ve svém magazínu Víkend – internetovou podobu tohoto materiálu najdete ZDE.

  Areál

Nový Řadov se nachází v srdci CHKO Třeboňsko, přímo na břehu Nové řeky (mimo záplavovou zónu). Areál se skládá ze dvou částí: Dolní tábor je svým charakterem předurčen pro mladší děti, horní tábor je naopak ideálním místem pro pobyt dětí starších. Přímo v táboře máme bazén, pět hřišť na volejbal, ringo či přehazovanou, dvě ohniště a spoustu prostoru pro oddílový i celotáborový program.

  Ubytování

Děti jsou ubytovány ve čtyřlůžkových chatkách, ve srubech (5 nebo 8 lůžek) a v šestilůžkových podkrovních pokojích. Centrem tábora je hlavní budova s kuchyní, dvěma jídelnami a velkou zastřešenou terasou, která nabízí dostatečný prostor pro zajištění zajímavého programu při nepříznivém počasí. Ke stejnému účelu nám ale slouží také velká stodola na dolním táboře, kde organizujeme diskotéky, promítání a další hromadný program. Umývárky a toalety i marodka jsou rovněž umístěny ve zděných objektech, případný deficit sladkostí mohou táborníci zahnat v táborovém baru „U svatého Houmra“.

  Oddíly a organizace

Oddíly jsou rozděleny na tři skupiny, z nichž každá má vlastní program i celotáborovou hru: Na dolním táboře jsou děti v rozpětí 6 – cca 10 let (12 dětí v oddíle), na „horňáku“ jsou pak dvě skupiny oddílů táborníků „pokročilejšího věku“ (cca 10 – 15 let). V obou případech jsou oddíly smíšené (kluci a holky dohromady). Díky takovému rozdělení můžeme konkrétní činnost oddílů i celotáborovou hru lépe přizpůsobit zájmům, vyspělosti a schopnostem dětí.

  Okolí tábora

Dětský tábor Nový Řadov leží v nedotčené třeboňské přírodě. V bezprostřední blízkosti tábora je Nová řeka, kterou v rámci možností využíváme pro oddílové výlety na pramicích k jezu na Jemčině. Další atraktivní lokalitou je pak nedaleká pískovna, která zejména v horkých letních dnech patří mezi oblíbené cíle jednotlivých oddílů. A malebné okolní lesy a louky nám dávají ideální podmínky pro tvorbu zajímavého programu.

  Vedoucí

Pečlivě připravený program probíhá pod vedením osvědčeného kolektivu zkušených vedoucích. Hlavním vedoucím tábora je pak Václav Vaněček, známý mmj. jako moderátor Dobrého rána s Českou televizí. Samozřejmostí je neustálý zdravotnický dozor, dodržování a kontrola pitného i stravovacího režimu a především dodržování zásad bezpečnostního programu Tábory bez obav. Náš tábor po všech stránkách odpovídá vyhlášce 106/2001 Sb. pro konání dětských zotavovacích akcí.

KAM DÁL? Termíny a ceny – Ohlasy – Program – Bezpečnost

Letní tábory Letní tábory Letní tábory Letní tábory Letní tábory Letní tábory Letní tábory